Kategorie

Tagi

Nowe wpisy

Archiwum wpisów

Analiza kolorystyczna – Jak odpowiednio dobrać kolor ubrań do typu urody?

Analiza kolorystyczna - Jak odpowiednio dobrać kolor ubrań do typu urody

Większość kobiet stara się podążać za panującymi trendami – często jednak okazuje się, że najmodniejszy kolor sezonu nie prezentuje się na nas tak dobrze jak na naszej przyjaciółce. Powód może być jeden – każda z nas ma inny typ urody i nie każda barwa jest w stanie go podkreślić.

Analiza kolorystyczna często uważana jest za kontrowersyjną praktykę – jej przeciwnicy twierdzą, że zredukowanie swojej szafy do zaledwie kilku pasujących nam kolorów jest niezwykle ograniczające i nie pozwala nam sugerować się sezonowymi trendami. Warto jednak pamiętać o tym, że dobrze dobrana paleta barw w szafie pozwala podkreślenie naszego piękna i  stworzenie wielu pasujących do siebie stylizacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakim typem urody jesteś – zapraszamy do lektury!

Wyróżnia się cztery podstawowe typy urody, których nazwy nawiązują do czterech pór roku – wiosna, lato, jesień i zima.

Wiosna

Wiosna charakteryzuje się ciepłym typem urody: jasną cerą, włosami w kolorze blondu lub jasnego brązu, oraz oczami w kolorze niebieskim lub zielonym.

Barwy które pasują posiadaczkom urody o typie wiosny to przede wszystkim beże, brązy, odcienie szarości lub granaty. Te kolory mogą stanowić bazę całej garderoby – nie należy jednak zapominać o akcentach w mocniejszych kolorach, które pomogą podkreślić stylizację i nadać jej charakteru.

Jakich barw unikać będąc kalendarzową wiosną? Śnieżnej bieli, czerni oraz butelkowej zieleni.

Lato

Urodę w typie lata cechuje jasna, delikatna skóra, jasne włosy i niebieskie tęczówki – często można się spotkać z określeniem tego typu jako urody słowiańskiej.

Dla pań posiadających urodę o typie lata doskonałym wyborem będą pastelowe odcienie: pudrowy róż, lilia, limonka czy szarości. Ciemne kolory, takie jak czerń, burgund, granat czy butelkowa zieleń nie prezentują się dobrze w przypadku posiadaczek tego typu urody – zamiast ją podkreślić, mogą jednie przyćmić i przytłoczyć.

Jesień

Jesień należy zaliczyć do ciepłych typów urody – lekko oliwkowa karnacja, kasztanowe lub rude włosy i oczy w kolorze zieleni lub brązu. Posiadaczki takiej urody najlepiej będą prezentować się w barwach ziemi, a mowa tu głównie o brązach, ciemnych beżach czy zieleni. Jeśli chodzi o biżuterię, jesień najlepiej prezentuje się w złocie. Panie posiadające ten typ urody powinny unikać natomiast odcieni błękitu, czerni oraz śnieżnej bieli.

Zima

Zimę należy zaliczyć do chłodnych typów urody – cechują ją włosy czarne lub ciemnobrązowe, blada cera i ciemny kolor oczu. Podstawowymi kolorami, które powinny znaleźć się w szafie każdej zimy są: czerń, granat, grafit czy intensywny róż. Zima prezentuje się równie dobrze w szarościach i błękitach.

Do kolorów których zima powinna stanowczo unikać należą natomiast odcienie żółci, wszelkie neony oraz beże.

Stylise Blog